KALENDER

2019

 

10. marts kl 14:30 Ebeltoft, KirkeGrønningen 2, 8400 Ebeltoft  ExpandingCanvas spiller Påskeevangeliet

6. april kl 15:00, Asserballe Kirke, Bygaden 16, 6440 Augustenborg Påskeevangeliet

10. april kl 19:30, Fonnesbæk Kirke, O. Vestergaard-Poulsens Allé 1, 7430 Ikast Påskeevangeliet

13. april kl 14:00, Antvorskov Kirke, Påskeevangeliet

30. april kl 10:00, Tornbjerg Kirke, Påskeevangeliet

19. september kl 18:00, Tornbjerg Kirke, ENGLEbilleder

19. september kl 20:00, Tornbjerg Kirke, ENGLEbilleder

20. september kl 10:00, Hannerup Kirke, ENGLEbilleder (resrveret)

17. november kl 16:00 Mårslet Kirke, Hørretvej 3, 8320 Mårslet, JULEEVANGELIET

20. november kl 17:30, Mariendal Kirke, Nitivej 17, 2000 Frederiksberg,  JULEEVANGELIET

24. november kl 15:00 Everdrup Kirke, Kildebakken 2, 4733 Tappernøje, JULEEVANGELIET

27. november kl 09:30 Nykobing Mors Kirke, Kirkegade 2, 7900 Nykøbing M, JULEEVANGELIET

1. december kl 16:00 Næsbyhoved-Broby Kirke, JULEEVANGELIET 

4. december kl 10:00 Hvalsø Kirke, Præstegårdsvej 2A, 4330 Hvalsø JULEEVANGELIET 

15. december kl 13:30 Emdrup Kirke, Ved Vigen 7, 2400 København. JULEEVANGELIET

17. december kl 10:00 + kl 12:30, Grundtvigskirken, Ribegade 74, Esbjerg, JULEEVANGELIET

2020

15. marts kl 14:00 Sindal Bykirke, Nørregade 48, 9870 Sindal  ExpandingCanvas spiller Påskeevangeliet 

31. marts kl 10:00, Vodskov Skole, PÅSKEEVANGELIET 

1. april Folkekirkens Hus, Aalborg (reserveret) DEN SIDSTE NADVER – NU MED KOK

27. maj Folkekirkens Hus, Aalborg: Premiere på PINSEFORTÆLLINGER (reserveret)

2. juni kl 10:00 Tornbjerg Kirke, Skærmhatten 1, 5220 Odense SØ, PINSEFORTÆLLINGER

2018

PÅSKEEVANGELIET 13. marts kl 19:00, Tornbjerg Kirke, Odense,

PÅSKEEVANGELIET – Premiere 15. marts kl 19:30, Kragelund Kirke, Silkeborg,

PÅSKEEVANGELIET 16. marts kl 12.00 Bramdrup Kirke,

PÅSKEEVANGELIET 16. marts kl 16.00 Bramdrup Kirke,

PÅSKEEVANGELIET 18. marts kl 16:00, Mårslet Kirke,

PÅSKEEVANGELIET 24. marts kl 15:00, Rinkenæs Korskirke,

PÅSKEEVANGELIET 2. april kl 16:00, Høje Tåstrup Kirke (højmesse),

18. april kl 19:00 Vejen Kunstmuseum

JULEEVANGELIET 27. november kl. 19:00 Nykøbing Sjælland Kirke

JULEEVANGELIET 28. november kl 17:00 Margrethekirken, Aalborg

JULEEVANGELIET 29. november kl  Brylle Kirke

JULEEVANGELIET 2. december kl 10:00 Sønder Søby Kirke

JULEEVANGELIET 2. december kl 15:00 Gylling Kirke J

JULEEVANGELIET 11. december kl 19:30 Ramme Kirke

JULEEVANGELIET 13. december kl 19:00 Morild Kirke

JULEEVANGELIET 14. december kl 10:00 Vodskov Skole

JULEEVANGELIET 15. december kl 15:00 Nordborg Kirke

JULEEVANGELIET 17. december kl 17:00 Anna Kirke, København